Безпристрастен поглед върху лозаризма



Производството во лизарските реони и виногорја е со различен интензитет. Тиквешкото виногорје е  главен произведител на винско грозје и вино во Македонија.По него, следат гевгелиско - валандовско виногорје, скопското виногорје, велешкото виногорје, и Струмичко - радовишкото виногорје.

Вината розе имат елегантен аромат на червени горски плодове с акцент на ягоди и череши. Тялото е с интензивен плодов аромат, комплексно, сочно с приятна свежест и послевкус. Червените вина имат жив искрящ дълбок рубинен цвят с гранатови оттенъци.

Целта му е предварително да се преборим със зимните яйца на вредителите, преди да са се събудили и активизирали.

Широко внедрените в практиката цинебни препарати се оказа, че стимулират развитието на брашнестата мана, която за кратко време се разпространи, освен в районите на Черно море и Дунава, така и в цялата страна.

За успешно и стабилно лозарство и винарство во иднина, неопходно е да се изврши климатско зонирање и правилен распоред на сортите според лозарските едини. Потребно е воведување инфицирани системи на одгледување и интинзитивен индустриски карактер на прозводството.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

– тук спадат и причинителите на фитофторови лозарство заболявания по растенията. По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Така ще подготвите добре вашата домашна лозница за зимуване.

Дисциплината Помология запознава студентите с районираните и перспективните български и чуждестранни сортове, определени за създаване на нови овощни насаждения в нашата страна.

Целта на курса е да се дадат на студентите задълбочени познания за морфологичните и биологични особености и стопанското значение на отглежданите в промишлените насаждения овощни видове, техните изисквания към екологичните фактори, създаването на овощни насаждения и агротехнич ... Овощарство и лозарство (част Овощарство)

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, така и по склонове и хълмове с различен наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък до правия.

С оглед на това, че се очаква сушата и по-високите от обикновено температури да стават все по-интензивни заради климатичните промени, някои производители се опитват да намерят креативни решения, надявайки се да намалят използването на вода.

Системата полива САМО в корените и не се влия от ветровито време;

Почти всички модели са снабден със сензор за дъжд, така че автоматично спират поливането в такъв момент. Някои от тях притежават функция за старт на водна помпа и помпа за наторяване, което ги прави идеални при отглеждане но лозя. Помпите могат да се пускат независимо по зони, улеснявайки поливането максимално.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *